» 
»
 

İstanbul'da yağış olacak mı? 28 Eylül 2017 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. İstanbul çevresinin ise yine yağışlı olması bekleniyor. İstanbul'da bugün hava nasıl? 28 Eylül 2017 hava durumu ayrıntılarda...

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. İstanbul ve çevresinde yağışlı hava hakim olacak. Diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. Rüzgâr, Marmara ve Kuzey Ege'de yer yer kuvvetli esecek.

Doğu Karadeniz kıyıları, Tekirdağ, Edirne, Kocaeli, Eskişehir, Sakarya, Ordu, Bolu, Ardahan, Kars, Iğdır, Kırklareli ve Çanakkale'nin kuzeydoğu kesimleri, İstanbul'un Silivri ve Çatalya ilçelerinde bugün yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olması bekleniyor. Diğer kesimler ise az bulutlu ve açık olacak. Hava sıcaklıkları yurt genelinde düşüyor ve mevsim normalleri seviyesinde seyrediyor. 28 Eylül Perşembe illere göre hava durumu şöyle;

İstanbul 24 derece parçalı ve çok bulutlu, Silivri ile Çatalca ilçeleri sağanak yağışlı, Edirne 21 derece parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde sağanak yağışlı olacak. Ankara 25 derece parçalı ve az bulutlu, Eskişehir 22 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı olması bekleniyor.

İzmir 27 derece az bulutlu, Aydın 32 derece az bulutlu, Antalya 28 derece az bulutlu, Adana 33 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. Zonguldak 21 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 22 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 23 derece parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı olacak.

Erzurum 22 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kars 21 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saaterinde sağanak yağışlı, Diyarbakır 31 derece az bulutlu ve açık olacak. Diyarbakır 31 derece az bulutlu ve açık, Gaziantep 30 derece az bulutlu ve açık, Siit 30 derece az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *