» 
»
 

İstanbul’daki patlamayla ilgili 13 gözaltı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beşiktaş’daki patlamayla ilgili 13 kişi göz altına alındığını bildirdi. Saldırıda şehit olanların sayısı da 38’e yükseldiğini ve 155 vatandaşın ise hastanede tedavi gördüğünü açıkladı.

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena stadı yakınında iki bombalı saldırı meydana geldi. İçişleri Bakanı Soylu’nun yaptığı açıklamada patlamalarda 30'u polis 7'si sivil, 1'i kimliği tespit edilememiş 38 kişi şehit olduğu ifade etti. Saldırılar nedeniyle yaralanan vatandaşlarımızın sayısı ise 155 kişi olarak açıklandı.

Saldırının ardından 13 kişi gözaltına alındığını açıklayan İçişleri Bakanı Soylu saldırının PKK'yı işaret ettiğini bildirdi. Türkiye’nin PKK, DEAŞ ve FETÖ örgütlerinin hedef alanında bulunduğunu ifade eden Bakan Soylu güvenlik kuvvetlerimizin 24 saat tedbir almak, vatandaşımızın huzur ve güveni için çalışmak için çaba sarf ettiğini kaydetti. Konuşmasının devamında Türkiye'nin bu huzurunu ve istikrarını bozmak için çabalayan DEAŞ, PKK ve FETÖ’ye dair istihbaratlar değerlendirildiğini ve tedbir alındığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *