» 
»
 

İstanbul'daki Tuzla tersanelerinde patlama: Yaralılar var

İstanbul Tuzla tersanelerinde içerisinde plastik botların bulunduğu depoda benzin aktarımı yapıldığı sırada yangın çıktı. Yangında maddi hasarın yanı sıra çok sayıda yaralının da var olduğu söyleniyor.

İstanbul'daki Tuzla tersanelerinde benzin aktarımı yapıldığı sırada plastik botların yer aldığı depoda yangın çıktı. Alevlerin bir anda yükselmesinin ardından bölgeye itfaiye araçları ve sağlık ekipleri geldi. Yangının boyutu etrafa yayılan dumanlardan görünüyor. Ciddi boyutta maddi hasara yol açan yangında 3 kişi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığı ve yangını soğutma çalışmalarının devam edildiği söyleniyor.

Tuzla'da plastik botların içinde bulunduğu tersanede yangın meydana geldi. Yangının sebebi ilerleyen saatlerde Valilikten gelen açıklamalar ile ortaya çıktı. Büyük derecede maddi hasara yol açan yangında, 3 işçi de yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. İstanbul Valiliğinden gelen açıklamalara göre 26 Mayıs 2016'da İstanbul'un Tuzla İlçesi'nde gerçekleşen yangının, orada bulunan bir teknenin bakım ve onarımı sırasında benzin aktarımı yaparken benzinin bir anda parlaması ve sonrasında orada bulunan botların alev almasının ardından, yangın çıktı. Yaralanan 3 kişinin bakım, onarım yapan çalışanlar olduğu söyleniyor. Yaralanan kişiler acil sağlık ekipleri tarafından, bölgede bulunan en yakın hastanelere sevk edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *