» 
»
 

İstanbul'dan sonra New York JFK havalimanında bomba alarmı!

İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan acı olayın ardından, New York'daki JFK Uluslararası Havalimanı'nda bomba paniği yaşandı. Şüpheli paketin bomba olma ihmalinden dolayı, yüzlerce yolcu tahliye edildi. Uzman ekipler incelemelerde bulundular.

Amerika'nın ew York kentndeki JFK (John F. Kennedy) Uluslararası Havalimanı'nda büyük korku yaşandı. İstanbul Atartük Havalimanı'nda terör örgütünün bombalı eyleminde 41 kişinin hayatını kaybetmesinden sadece birkaç gün geçmesinin ardından, korkunç olayın bir benzeri olabileceği düşünceli JFK Havalimanı'nda paniğe neden oldu. Sahipsiz bir çantanın şüphe çekmesi ile havalimanı personelleri vatandaşların havalimanını terk etmeleri için anonslarda bulundu. Bunun üzerine yüzlerce JFK yolcusu havalimanından tahliye edildi.

JFK Terminalinde sabah saat 08:30 sıralarında şüpheli çantanın dikkat çekmesi üzerine bomba alarmı verildi ve bütün blokları kapatıldı. Güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çıkartıldı. K-6 eğitimli köpekleri ile olay yerine intikal eden güvenlik güçleri güvenlik şeridi oluşturdular. Uzman bomba imha ekiplerinin John F. Kennedy Havalimanı'na gelmesinin ardından, şüpheli çantada incelemeler yapılmaya başlandı. Özel kıyafetler ile uzman ekiplerin şüpheliye çantada yaptıkları incelemeler sonrasında, korkulacak birşey olmadığı anlaşıldı. Şüpheli çantanın muhtemelen bir yolcu tarafından unutulduğu düşünülüyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 41 kişinin hayatını kaybettiği teröristlerin kanlı saldırısı tüm dünyada korkuya neden oldu. Hayatlarını kaybeden kişilerin arasında Ukrayna, Çin, Özbekistan ve diğer ülkelerden gelen 13 turistin yaşamını yitirmesi terör saldırılarında tüm ülkelerde güvenlik seviyelerini artırmalarına neden oldu. New York'taki JFK Havalimanı'nda yaşanan paniğin de İstanbul Havalimanı'ndaki patlamadan dolayı olduğu öne sürülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *