» 
»
 

İstanbullulara müjde! Kartal-Pendik metro hattı açıldı

Uzunluğu 4,5 kilometre olan Kadıköy-Kartal Metro Hattının devamı olarak nitelendirilen Kartal-Pendik Tavşantepe Metro hattı bugün sabah 06.00 itibari ile başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 400 kilometreden fazla metro ağı 2019'da hedefi kamsapımda uzunluğu 4 buçuk kilometre olan Kartal-Pendik-Tavşanlı Metro Hattı bugün sabah 06.00 itibariyle hizmete açıldı ve seferlerine başladı. Metronun yapılan ilk seferine Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin katıldı. Yapılan yeni hattın hayırlı olması için temennilerde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin en önemli faaliyetlerinden biri olan ve gerçektekten önemli bir yatırım olan Kartal-pendik metro hattının uzun zamandır beklendiğini söyledi. Metroyu kullandıkları ilk gün olduğunu ve hizmetlerden dolayı Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş'a teşekkürlerini sundu. Bu yeni hattın resmi açılışını ile heyecanlı olarak gerçekleştirmesini ümit ettiğini dile getirdi.

3 metro durağının Pendik İlçesi sınırları içerisinde olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Kenan Şahin, Tavşantepe, Pendik durağı, kuzey tarafı Yakacık ve güney tarafı Yeşilbağlar olan Adnan Kahveci durağı olmak üzere 3 tane durağının olduğunu söyledi. 6 Mart 2013'de ihalesi yapılan çift hatlı metro, Yakacık, Pendik ve Kaynarca olmak üzere 3 istasyondan oluştuğunu dile getirdi. Metro hattında giriş ve çıkışlarda yürüyen merdivenli giriş ve çıkışlar olduğunu, engelliler için asansörler bulunduğunu belirtti. Çte yandan D-100 Karayolu güzergâhında tüm istasyonlarda, kuzey ve güney tarafta giriş-çıkışlar ve bu giriş-çıkışlar arasında da altgeçitlerin yer aldığını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *