İşte sinemalarda bu hafta vizyona girecek filmler (21 Ekim 2016)

Sinema salonlarını şenlendirecek yeni filmler bu hafta vizyona giriyor. Türkiye sinemalarında gösterimi başlayacak olan 7 filmden 4’ü yerli 3’ü ise yabancı. Bu hafta vizyondakiler arasında İkimizin Yerine, Defne'nin Bir Mevsimi, Rüya ve İllet yerli yapımlar olurken, Jack Reacher: Asla Geri Dönme, Ortaokul: Hayatımın En Kötü Yılları ve En Süper Kahramanlar da yabancı yeni yapımlar olacak.

Bu hafta sinemaseverlerin film seçenekleri oldukça zengin. Zira vizyona girecek 7 film bulunuyor ve bunlar arasında en çok ses getirenlerden birisi de Serenay Sarıkaya ile Nejat İşler’in oynadığı “İkimizin Yerine”.

“İkimizin Yerine” filminin yönetmen koltuğunda Umur Turagay otururken, Serenay Sarıkaya ve Nejat İşlere oyuncular Zerrin Tekindor, İştar Gökseven ve Özgür Emre Yıldırım eşlik ediyor. İkimizin Yerine filminin konusu köyde başlayıp şehre uzanan bir hikayeyi anlatıyor. Pınar Bulut’un kaleminden çıkan filmde, küçük bir kasabada başlıyor ve Serenay Sarıkaya, bu kasabada tekdüze bir hayat yaşayan ve kendini sürekli sorgulayarak hayatın sırrını çözmeye çalışan “Çiçek” karakterine hayat veriyor. “Doğan” karakterini Nejat İşler canlandırıyor ve Çiçek’in hayatını değiştirecek edebiyat öğretmenini oynuyor.

“Defne’nin Bir Mevsimi” Mehmet Öztürk’ün yönetmenliğinde, Türk-Fransız ortak yapımı bir film. Hande Subaşı, Gökhan Alkan, Macit Sonkan ve Mert Öcal gibi isimlerin rol aldığı “Defne’nin Bir Mevsimi” Doğu Akdeniz’de çalkantılı bir yaz mevsiminde iki fakir kardeşin zengin bir aile kızına olan aşkını konu alıyor. Film, Antakya’nın kültürel, etnik ve kozmopolit ortamını yansıtma amacında.

“Rüya” konusu itibari ile bir kadın mimarın hikayesi. Gelenekten ve tarihten devraldığı mirası taşımaya çalışan ve bir taraftan da sürekli değişimle hayatını sürdürmenin peşinde olan kadın mimarı konu alan “Rüya” filminin yönetmeni Derviş Zaim ve oyuncular arasında Gizem Erdem, Ebru Helvacıoğlu, Dilşad Bozyiğit, Mehmet Ali Nuroğlu ve Enis Arıkan yer alıyor.

“İllet” Soner Acar’ın yönetmenliğinde bir gerilim filmi ve iki kardeşe musallat olan cinden kurtulma çabalarını anlatıyor. “İllet” filminin oyuncuları arasında Aydın Sidar, Taner Karamahmutoğlu, Gülçin Özlen, Can Ay, Engin Alkan be Kübra Tunç bulunuyor.

Bu hafta sinemalarda gösterimi başlayacak yabancı filmler ise şöyle:

“Jack Reacher: Asla Geri Dönme” başrollerinde Tom Cruise, Cobie smulders, Robert Knepper işe Danika Yarosh’un oynadığı macera ve aksiyon türü bir film. Yönetmenliğini Edward Zwick’in yaptığı “Jacj Reacher: Asla Geri Dönme” filmi, casuslukla suçlanan Binbaşı Susan Turner’ın hayatına devam etmesini ve yanlış düzeltici Jack Reacher tarafından gerçek suçluların ortaya çıkarılmasını konu alıyor.

“Ortaokul: Hayatımın En Kötü Yılları” Griffin Gluck, Andrew Daly, Rob Riggle, Lauren Graham ve Isabelle Moner gibi isimlerin yer aldığı bir uyarlama film. James Patterson ve Chris Tebbetts’in romanından sinemaya uyarlanan film, bir çocuğun okula uyum sorunu yaşamasının ardından yaratıcılığını kullanarak başlattığı itaatsizliği konu alıyor.

“En Süper Kahramanlar” animasyon türünde ve orijinal seslendirmelerini Taylor Kitsch, Carlo Gugino ve Tom Green gibi oyuncular yapıyor. “En Süper Kahramanlar” filminde konu, aşık olduğu kızın ve şehrin korkunç bir saldırıdan Sam tarafında koruması. Güney Kore yapımı animasyon filminin yönetmeni Kyung Lee le Wonjae Lee ve senaryonu Chris Denk,Hyunjoog Kim ile Kyung Ho Lee’nin kaleminden çıktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *