» 
 

İşte Yerli Otomobil! İşte İlk Kamuflajlı Prototip fotoğrafı!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobille ilgili önemli adımların atıldığını, artık çalışmalarda sona gelindiğini duyurdu.

Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildiren Işık, yerli otomobilin için 3 prototip üretildiğini belirterek kamuflajlı fotoğraflarını paylaştı. Yerli üretimi desteklemek için kamu alımlarını kullanacaklarını ifade eden Bakan Işık, yüzde 15’lik farkın bu şekilde kaldıraç olarak kullanılacağını söyledi.

Sanayi paketinin 2 Nisan'da yürürlüğe girmesiyle Türkiye'nin nitelikli üretime geçme yönünde önemli bir adım attığını dile getiren Bakan Işık, yerli üretimin artışına dikkat çekti ve şu an verilen 100 bin lira sermaye desteğini arttırmayı planladıklarını duyurdu. Gençlere hem girişimcilik hem de üretime katılmaları noktasında çok ciddi destek verdiklerini ifade eden Işık, Türkiye'de iş gücüne katılımın gittikçe arttığını belirtti.

Otomobilin ayda 50-60 TL'lik bir şarj maliyetiyle şehir içinde gezebildiğini, tercih edilen modelin ise menzili uzatılmış elektrikli araç olduğunu söyleyen Bakan Işık, 2020’den önce seri üretimi planladıklarını da bilgilere ekledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *