» 
»
 

İsviçre'de skandal pankartı açanlara soruşturma

İsviçre'de aralarında terör örgütleri PKK, DHKP-C ve YPG gruplarının da bulunduğu "hayır" mitingi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren pankartı açan şüphelilere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

25 Mart günü İsviçre'de düzenlenen ve aralarında terör örgütleri PKK, DHKP-C ve YPG'nin de bulunduğu "hayır" mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösteren pankartı açan şüpheliler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Federal Parlamento binası önündeki mitingde açılan pankartta siyah zemin üzerinde "Erdoğan'ı öldürün" yazısı ve altında ise "Kendi silahıyla" ifadelerinin yanı sıra başına silah doğrultulmuş Erdoğan'ın fotoğrafı da yer alıyordu.

İsviçre'nin başkenti Bern'de meydana gelen olayda pankartı açan şüpheli ya da şüpheliler hakkında "terör örgütüne üye olmak", "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "terör propagandası yapmak" suçlarından işlem başlatıldığı bilgisi alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne savcılığın gönderdiği yazılı talimata göre soruşturmanın başlatıldığı, suça konu olay hakkında söz konusu pankartı açan şüphelilerin kimlik ve kişisel bilgilerinin tespit edilmesi ve başsavcılığa gönderilmesinin istendiği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *