» 
»
 

İtalya'da korkunç tren kazası! Çok sayıda ölü ve yaralı var

italya'da Corato ile Andria arasındaki mevkiide seyir halinde olan iki tren henüz belirlenemeyen bir sebeple kafa kafaya çarpıştı. Yetkililerce yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre 20 kişinin öldüğü çok sayada da yaralı olduğu ifade edildi.

İtalya'nın Puglia bölgesinde bulunan Bari kenti yakınlarındaki Corato ile Andria kasabalarının bulunduğu mevkiide meydana gelen tren kazasında karşı yönden gelen iki tren seyir halinde iken çarpıştı. Kazayı haber alan polis ve kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. İlk belirlemelere göre 20 kişinin öldüğü tespit edilen kazada çok sayıda yaralı olduğu ifade ediliyor... Kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgede vagon altında kalan vatandaşlar için öncelik verildiği dikkatleri çekiyor.

Kaza sırasında Milano'da konuşma yapmakta olan İtalya Başbakanı Matteo Renzi haberin gelmesi ile konuşmasını yarım bırakarak yaşanan felaketin haberini büyük üzüntü ile halkına duyurdu. Gözyaşının hakim olduğu bir zamanda olduklarını ifade eden başbakan yaralılar ve hayatını kaybedenler için kurtarma çalışmalarının büyük bir yoğunluk içinde devam ettiğini söyledi. Bölgede görev yapan inceleme ekiplerininde olduğunu vurgulayan başbakan yaşanan kaza için insan ihmalinin olabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *