» 
»
 

İtalya'da meydana gelen 6,5'lik depremde can kaybı yok!

İtalya’da merkez üssü Norcia kenti olarak belirlenen ve 6.5 büyüklüğünde ölçülen bir deprem meydana geldi. Deprem Roma ve çevresinde de hissedilirken şu ana kadar can kaybının olmadığı açıklandı.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi tarafından 6,6 olarak açıklanan deprem büyük paniğe yol açarken, depremin ardından halk sokaklara fırladı. Artçı sarsıntıların devam ettiği depremde can kaybı yaşanmazken, biri ağır olmak üzere 10 kişinin yaralı olduğu belirtildi.

26 Ekim ve 24 Ağustos tarihlerinde yine aynı bölgede 5.,4 ve 5,9 olarak ölçülen depremlerin meydana gelmiş olması nedeniyle vatandaşların korku dolu anlar yaşadığı İtalya’da, yıkılan binalar olduğu belirtiliyor. 24 Ağustos’da yaşanan ve 300 kişinin hayatına mal olan 6 büyüklüğündeki deprem sonrasında çoğu vatandaşın halen sokaklarda yaşadığı belirtiliyor.

İtalya Başbakanı Matteo Renzi yaptığı açıklamada, 1980’de yaşanan Irpina depreminden sonraki en büyük deprem olmasına rağmen can kaybının olmamasının en büyük teselli olduğunu dile getirdi. Depremzedelere dayanışma çağrısında bulunan Renzi, yeniden inşa için gereken her şeyin yapılacağını, siyasi partilerin de ülkede polemik ve siyasi tartışma yapmamasını istedi. Bölgede yapılacak yeniden inşa çalışmaları için kaynak sıkıntısı bulunmadığını belirten İtalya Başbakanı, bakanlar kurulunun toplantıya çağırıldığını belirtti.

Romalı yetkililer depremin yoğun olarak hissedildiği Roma’da bulunan Kolezyum gibi tarihi yapılarda hasar tespit çalışmaları başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *