» 
 

İtalyan aktris Cucinotta Türk filmlerinde oynamak istediğini söyledi

İtalyan aktris Maria Grazia Cucinotta, Sicilyalı olduğundan dolayı bir Türk kadınını oynamanın kendisi için eğlenceli ve kolay olacağını, Türk kültürü ile Sicilya kültürünün birbirine benzer olduğunu vurgulayarak, Türk filmlerinde oynamak istediğini dile getirdi.

İtalyan oyuncu 48 yaşındaki Cucinotta, Türkiye'ye gelip Antalya'ya indiğinde, Antalya'yı muhteşem bulduğunu ve orada yaşamak istediğini ifade etti. Festivalden kendisine teklif geldiği için mutlu olduğunu, teklifi kabul ettiğini söyledi. Antalya'nın çok güzel bir kent olduğunu ve yazın Antalya'da halâ devam etmekte olduğunu dile getirdi. İtalyan aktris Maria Grazia Cucinotta, farklı sinemaları tanımak ve farklı sinemacılarla tanışmak adına festivalin önemli olduğuna dikkat çekti. Cucinotta, İtalya'da çok ünlü bir Türk yönetmen olan Ferzan Özpetek'i bildiğini ve onu çok beğendiğini söyledi. Akstris Serra Yılmaz'ı da beğenerek ve severek izlediğini, Özpetek ve Yılmaz'ın Türk sinemasını çok güzel tanıttıklarını anlattı.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne katılan İtalyan oyuncu Cucinotta, festival merkezi Cam Piramit'te gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine bir gazetecinin soru yöneltmesinin ardından, Türk sinemasında oynamak istediğini, Sicilyalı olduğu için Türk kültürüne yakın olduğunu ve Sicilya kültürünün Türk kültürü ile benzer özellikler taşıdığını söyledi. Sicilyalı olduğundan dolayı da Türk kadınını canlandırmanın kendisi için kolay ve eğlenceli olabileceğini dile getirdi. İtalyan güzel Cucinotta, en son Çin Yapımı Gökkuşağına Doğru filminde rol aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *