» 
 

İTO'dan açıklama: Yurt içi alımlar sadece TL ile olacak

Türk lirası kullanımına bir destek de İstanbul Ticaret Odası'ndan geldi. Odanın ve iştiraklerin tüm yurt içi alımlarını sadece TL ile gerçekleştireceğini duyuran İTO, Türk lirasına destek verdi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, yaptığı yazılı açıklamada Türk lirasının bayrak gibi milli beraberliğin sembolü olduğunu ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TL kullanım çağrısına sonuna kadar destek verdiklerini belirtti.

Türk lirasının arkasındaki asıl rezervin 78 milyonun alın teri olduğuna dikkat çeken Çağlar, "O alın terinin bir damlasının bile boşa gitmesine izin vermeyeceğiz" dedi. "Yerli üretimi, tüketim ve tasarrufu TL ile yapmaktan başka yolumuz yok" ifadelerini kullanan Çağlar, İTO olarak da iştiraklerinin ve odanın tüm yurt içi alımlarını sadece TL ile gerçekleştireceklerini bildirdi. Bundan sonra İTO üyelerinin yapacakları kontratlar için de bunun olumlu bir örnek olmasını temenni eden Çağlar, oda bütçesindeki mevduatı da TL haricinde para birimiyle değerlendirmediklerini belirtti.

TL'ye sahip çıkmanın bugün her zamankinden daha önemli olduğunu vurgulayan Çağlar, "Egemenliğimizin sembolü olan TL'yi itibarsızlaştırmak isteyenlere karşı durmak, bayrağımızı korumakla eş değerdir" değerlendirmesinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *