» 
»
 

Ivanka Trump Beyaz Saray'da resmen danışman oluyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump resmen Beyaz Saray'da danışman olarak göreve başlıyor. Hükümetten maaş almayacak olan Ivanka Trump, babasına danışmanlık yapacak.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 35 yaşındaki en büyük kızı Ivanka Trump, resmen Beyaz Saray'da danışman olarak işe başlıyor. Ivanka Trump federal hükümetten maaş almayacak ve babasına danışmanlık yapacak. Donald Trump'ın 20 Ocak tarihinde göreve başlaması itibariyle babasının yanında olan Ivanka Trump, görevini resmi hale getiriyor.

Ücret almadan babasına danışmanlık yapmakta olan Ivanka Trump, bunun sorunlu olduğu yönünde gelen eleştiriler üzerine görevini resmileştirme kararı aldı. Başkan Trump'a gönüllü olarak danışmanlığını sürdürecek olan Ivanka Trump, ücret almayacağını duyurdu. Beyaz Saray'da kendi çalışma ofisi bulunan Trump'ın bu şekilde resmi danışmanlar listesine gireceği belirtiliyor.

Ivanka'nın avukatı Jamie Gorelick, bu şekilde tüm işlerde federal etik kullara uygun olarak hareket etme isteği nedeniyle söz konusu kararın alındığını kaydetti. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada kararın memnuniyetle karşılandığı, Ivanka Trump'ın Başkan Trump'a desteğinin devam edeceği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *