» 
»
 

İzmir 2. şehir hastanesine kavuşacak

Yapımına başlanan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nde ilave olarak İzmir'de ikinci şehir hastanesi yapılacağı açıklandı. Yeni şehir hastanesi Buca ilçesinde yapılacak.

Sağlık Bakanlığınca 3 milyar lira maliyetle yapımına başlanan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'ne ilave olarak 500 yataklı 2. şehir hastanesinin Buca ilçesinde yapılacağı duyuruldu. İzmir'in en büyük yatırımı olarak yapımına başlanan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nde çalışmaların devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, kampüsün bölge hastanesi konumunda bulunacağını ve İzmir'e sağlık turizmi açısından büyük katkısı olacağını kaydetti.

Projenin yaklaşık olarak 3 milyar liraya mal olacağını belirten Salnur, zemin kaynaklı sorunlar nedeniyle yaşanan gecikmenin ardından çalışmaların hızlandığını belirterek bir ay içinde binaların artık yükselmeye başlayacağını dile getirdi. 2 bin 60 yataklı kampüs hastanesinin ise 3 yıl içinde bitmesinin planlandığını bildirdi.

Ortalama günlük 71 bin kişinin ağırlanacağı Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nde 5 bin kişiye de istihdam sağlanacağı bilgisini paylaşan Salnur, ikinci bir şehir hastanesinin ise şehrin güneyinde Buca'nın Tınaztepe bölgesinde planlandığını kaydetti. 1500 yataklı olarak planlanan projenin yapım ihalesine çıkacağını da belirten Salnur  şu ifadeleri kullandı:

"Kentin güneyinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi her gün on binlerce kişiye hizmet veriyor. Kampüs hastanelerinin tamamlanmasıyla sağlık hizmetinin kalitesi de artacak. İzmir, Buca ve Bayraklı'daki kampüs hastanesinin tamamlanmasıyla sağlıkta altın çağını yaşayacak ayrıca bu şehir hastanelerinin devreye alınmasıyla yatak sayımız 10 bine çıkacak. Bunun dışında depreme dayanıksız mevcut hastaneler güçlendiriliyor. Sağlık Bakanlığı, beş yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti vermeyi hedefliyor."

Bornova Devlet Hastanesi'nin hizmete açılmasının ardından ilerleyen günlerde Torbalı ve Ödemiş Devlet Hastanelerinin de hizmet vermeye başlayacağını belirten Salnur, Aliağa'ya yeni bir hastane yapılması için planlama çalışmalarının yapıldığı bilgisini de paylaştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *