» 
»
 

İzmir Adliyesi önünde patlama ile ilgili Vali Ayyıldız açıklama yaptı

İzmir Adliyesi önündeki patlama ile ilgili açıklama yapan İzmir Valisi Ayyıldız, olay sonrası çıkan çatışmada 1 polis ve 1 adliye çalışanın şehit olduğunu, 2 teröristin ise ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi. Ayyıldız 5 tane de yaralı olduğunu belirtti.

İzmir Adliyesi önünde meydana gelen saldırının terör örgütü PKK mensubu teröristlerce düzenlendiğini bildiren İzmir Valisi Erol Ayyıldız, teröristlerin polis noktasında arama yapılmak istenmesi üzerine kaçarken bombalı aracı patlattıklarını, bunun sonucunda çıkan çatışmada 1 polis ile 1 adliye çalışanının şehit olduğunu açıkladı.

Saldırıda 5 kişinin yaralandığını belirten Ayyıldız, aralarında bir kişinin durumunun ciddi olduğunu, tedavilerinin ise devam ettiğini bildirdi. Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Ayyıldız, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu.

Ayyıldız "Bu menfur ve hain saldırıyı yapanlar bizim emniyet güçlerimizin dikkati ve çabaları sonucu çok az bir zaiyatla maalesef içlerinde şehit olan kardeşimiz de olmak üzere onun da çaba ve gayretleriyle çok fazla zaiyat olmadan ama içimizi yakan bir şekilde atlattık. Hepimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

"Şu ana kadar elde olan veriler PKK olarak değerlendirilmekte. Eylemi yapanların amacı doğrultusunda ve eyleme baktığımızda, kişilerin kimlik tespitleri ile ilgili bakıldığında böyle bir değerlendirme yapıldı" şeklinde konuşan Ayyıldız tekrar tüm millete baş sağlığı diledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *