» 
»
 

İzmir beyaz gelindiği giydi

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyrettiği İzmir'de kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyrettiği İzmir'de kar yağışı etkili oluyor. İzmir'de sabah saatlerinde karla karışık yağmur olarak görülen yağış, bir süre sonra yerini kara bıraktı. Lapa lapa yağan kar, bölgenin yüksek kesimlerinin yanı sıra şehir merkezini de beyaza bürüdü.

İzmir'de 4 Ocak 2002'den sonra görülen en etkili kar yağışı, kentin farklı noktalarındaki Mevlana Anıtı, Atatürk Maskı gibi kentin simgelerinde güzel kar manzaları oluştu. Bazı İzmirliler, Kordon'da az rastladıkları anları ölümsüzleştirmek için kar yağışı altında fotoğraf çektirdi. Kar yağışından dolayı zor anlar yaşayanlar oldu. İzmir Çevreyolu, Balçova bağlantısında trafik sıkışıklığı oldu. Bazı araçların yollarda kaydığı görüldü.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, bugün deniz seviyesinde en düşük sıcaklık 0,7 derece ölçüldü. Kentte en yüksek sıcaklığın 5 derece olması beklenirken, gece sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3-5, gündüz sıcaklığının da mevsim normallerinin 7-9 derece altında olduğu öğrenildi.

İzmir'de Ocak ayına ait en düşük sıcaklık 1964'te sıfırın altında 6,4 derece olarak ölçüldüğünü aktaran yetkililer, kar kalınlığının Konak'ta 1, Adtnan Menderes Havalimanı'nda 5 santimetreyi bulduğunu söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *