» 
»
 

İzmir Menderes'te orman yangını

İzmir'in Menderes ilçesi yakınlarında orman yangını çıktı.

İzmir’e bağlı Menderes İlçesi ‘nde, bugün öğle saatlerinde Gümüldür ile arasındaki Deliömer Mahallesi yakınlarında, henüz sebebi belli olmayan bir sebepten ötürü orman yangını çıktığı belirtildi. İzmir'e içme suyu sağlayan Tahtalı Barajı'na yakın bir bölümde bulunan bölgede çıkan yangını söndürmek amacıyla yapılan ihbar üzerin,  İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye intikal ederek çalışmalara başladı.

Bir anda çıkan alevlere  Orman Bölge Müdürlüğü ‘ne ait 50 arazöz, 300 orman işçisi, 3 helikopter ve 2 uçak ile müdahale edildiği belirtilirken, şu saate kadar tahmini  50 hektarlık orman ve ormanlık alanda etkili olan yangını söndürme çalışmalarının havadan ve karadan devam ettiği ifade edildi. Helikopterle de yangına müdahale dene ekipler, ihtiyaç duydukları suları barajdaki sudan temin ediyor.

Öte yandan, Antalya'nın Alanya ilçesinde dün itibariyle başlayan, ilçede bulunan okul, otel ve villaların olduğu makilik alanda çıkan yangına güçlükle müdahale edilmiş, bölgede bulunan değeri çok yüksek oluğu söylenen 1 villanın tamamen diğer 3 villanın da kısmen yandığı ifade edilirken, 1 seranın da kullanılamaz hale geldiği belirtillmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *