» 
»
 

İzmir'de 600 polis operasyon yaptı! 159 kişi yakalandı

İzmir'de 600 polisin katıldığı operasyonda toplamda 6 bin 979 kişiye GBT sorgusu yapılarak daha önceden ihbar edilen çeşitli suçlardan aranan toplamda 159 kişi yakalandı. Çalıntı araçlara, ruhsatsız silahlara ve tüm uyuşturucu maddelerine el konuldu!

İzmir'de büyük operasyon! İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Konak ilçesine bağlı öncelik olarak eğlence merkezlerinin bulunduğu Alsancak merkezli olmak üzere şehir genelinde eşzamanlı operasyon yaptı. Atlı birlikler, asayiş devriye ve dedektör köpekler ile birlikte 600 polisin katıldığı dev operasyon adeta nefes kesti. Asayiş Şube Müdürlüğü öncülüğündeki operasyonda, araçlar, motorlar tek tek durdurularak, sorgulanarak didik didik arandı. Durdurulan araçların şoförlerine GBT sorgusu yapıldı.

600 polisin katıldığı saatler süren operasyonda toplamda 6 bin 979 kişinin GBT sorgusu yapılarak çeşitli suçlardan aranan toplamda 159 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Operasyona ek olarak çalıntı olarak ihbar edilen dört mototiklet ve iki otomobilde yapılan aramalar da bulundu.

Operasyon olduğu sıralarda zehir tacirlerine de göz açtırılmamak için 600 polis tüm gücüyle çalıştırmaları devam ettirdi. Kişilerin üst aramalarında yüklü miktarda uyuşturucular içerisinde olan esrar maddesi, kokain, bonzai ele geçirildi. Ek olarak da ruhsatsız olarak bulundurulan tüfek ve tabancalara da el konularak taşıyıcılar hakkında yasal işlem başlatıldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü, bu tür büyük operasyonların durmaksızın devamlılığını sürdüreceğini bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *