» 
»
 

İzmir'de bir deprem daha Şiddet 4.2

Bugün saat 12.46'da İzmir'in Urla ilçesi açıklarında 3.7 ve 3.9'luk iki deprem meydana gelmişti. Bu depremin ardından, Karaburun ilçesi açıklarında da 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandığı bildirildi.

Bugün, İzmir'in Urla ilçesi açıklarında 3.7 ve 3.9'luk iki depremler meyana gelmişti.  Bu kez de yine İzmir’e bağlı Karaburun ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği açıklandı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın (AFAD) vermiş olduğu bilgilere göre, Ege Denizi’ndeki Karaburun ilçesi açıklarında saat 16.25'de 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği açıklandı. Depremin yerin 15 kilometrelik derinlikte meydana geldiği, bölgeye en yakın yerleşim yeri olan Karaburun ve çevresinden de hissedildiği ifade edildi. Deprem bölgede bulunanlar arasında kısa süreli paniğe neden oldu. Bugün Urla açıklarında da 12.46 da 3.7 ve 3.9 büyüklüğünde aynı anda iki sarsıntı yaşanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında yine 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, 7 ilde hissedilen deprem sonrası büyük panik yaşanmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *