Farkonda
Farkonda
» 
»
 

İzmir'de FETO temizliği: 40 emniyet mensubu tutuklandı

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminde bulunmasının ardından açılan soruşturmalar kapsamında içlerinde Bergama Emniyet Müdürü Yumrukaya, Çocuk Şube Müdürü Duran, Karşıkaya Emniyet Müdür Yardımcısı Savran ve Karabağlar Emniyet Müdür Yardımcısı Aslan'ın da bulunduğu 40 kişi tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişiminde bulunmasının ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında adliyeye sevki gerçekleştirilen ve içlerinde rütbeleri bulunan polislerin de bulunduğu 41 şüpheliden 40'ı çıkarıldığı adliyede tutuklanmalarına karar verildi.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Ömer Doğruöz'ün yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 95 emniyet mensubundan 41'inin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Yapılan sağlık kontrolleinin ardından savcılığın tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye gönderilen zanlıların içlerindeki kısa bir süre önce açığa alınan Bergama Emniyet Müdürü Yumrukaya, Çocuk Şube Müdürü Duran, Karşıkaya Emniyet Müdür Yardımcısı Savran ve Karabağlar Emniyet Müdür Yardımcısı Aslan ile personel emrinde bulunan müdürler Şen ve Özer'in'de yer aldığı 40 kişi silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan dolayı tutuklandı.

FETÖ üyelerinin İzmir'de kullandıkları "ByLock" adlı şifreli program aracılığı ile iletişim halinde oldukları ve terör örgütüne bilgi aktarımı sağladıkları, talimat aldıkları iddia edilen 102 polisin hakkında ise 16 Ağustos Salı günü yakalama kararı çıkarılmış ve gözaltına alınan 95 polisten 53'ü tutuklanmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *