» 
»
 

İzmir'de hain saldırı hazırlığındaki terörist kıskıvrak yakalandı

Son dakika... Saldırı yapmak amacıyla İzmir'e geldiği belirlenen bölücü terör örgütü üyesi, 10 kilogram C4 patlayıcı, 8 el bombası, 2 kalaşnikof tüfek ve elektronik düzenek ile yakalandı ve gözaltına alındı.

Alınan son dakika bilgilerine göre, İzmir'de kanlı eylem yapmak üzere faaliyette olan bölücü terör örgütü üyesi terörist, 10 kilogram C4 patlayıcı, 2 kalaşnikof tüfek ve 8 el bombası ile ele geçirildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve istihbarat ekiplerinin Hatay'da yaptığı operasyonda terörist Kenal D. yakalandı. Şüpheli şahsın kaldığı evde yapılan aramada 10 kilo C4, 2 keleş ve 8 el bombası ile elektronik düzenek ele geçirildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstihbarat ekiplerinin yürüttüğü operasyonda ekipler takip sonrasında Hatay'daki bir hücre evine geniş çaplı operasyon düzenledi. Operasyonda bölücü terör örgütünün dağ kadrosunda yer aldığı belirlenen Kendal D. isimli terörist gözaltına alındı. Teröristin hücre evinde güvenlik güçlerinin yaptığı aramada, 10 kilogram C4 patlayıcı, 2 kalaşnikof tüfek, 8 el bombası, elektronik ateşleme düzeneği bulundu. Zanlı Kendal D. sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Bölücü terör örgütü üyesi Kendal D.'nin evindeki el yapımı patlayıcı malzemeleri ile İzmir'de kanlı eylem hazırlığında olduğu belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *