» 
»
 

İzmir'de iskeleden düşerek ölen işçilerin kimlikleri belirlendi

İzmir'de bir binanın yapılacak ış cephe işleri için kurulan demir iskele çöktü. İskele üzerindeki 5 işçi metrelerce yükseklikten aşağı düştü. 3 işçi olay yerinde can verirken, 2 işçi kalp masajı sonrasında hayata döndü. Ölen işçilerin kimlikleri tespit edildi.

Meydana gelen feci olay, dün sabah 09:00 sıralarında İzmir'in Bornava İlçesinin 6213. Sokağının Karacaoğlan Mahallesinde gerçekleşti. Dış cephe tadilatları için kurulan demir iskeleye çıkan işçiler, rüzgarın şiddetinden dolayı iskelenin sallanması ile dengelerini kaybetti. Bunun üzerine işçilerin halatlarının da kopmasıyla aşağı düştüler. Olayda bazı işçiler 10. kattan aşağı düştüğü söylendi. Beton zemine düşen 5 işçiden 3'ünün olay yerinde can verdiği belirlendi. Öldüğü sanılan 2 işçi ise olay yerine gelen çok sayıda sağlık ekiplerinin kalp masajı müdahalesinin ardından hayata döndürüldü.

İskeleden düşerek hayatını kaybeden işçilerin kimlikleri belirlendi. Ölen işçilerin, 50 yaşındaki Zihni Bayburt, 48 yaşındaki Arif Gül ve 40 yaşındaki Ercan Özkaya olduğu tespit edildi. Öldüğü sanılan iki işçi ise olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ambulansta dakikalar boyunca kalp masajı yapmalarından dolayı hayata döndürüldü.

İskeleden çalışan diğer bir işçi Mehmet Kutsi Turgut'un iddialarına göre, iskelenin yamuk olduğu yetkili firmaya defalarca söylendiği ancak hiçbir önlem alınmadığını belirtti. Hayatını kaybeden Zihni Bayburt'un evli 4 çocuk babası olduğu, Arif Kaya'nın ablası ile Zihni Bayburt'un evli olduğu, Ercan Özkaya'nın ise evli ve 1 çocuğu olduğu, çocuğunun kalbi delik olduğu için tedavi gördüğü ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *