» 
»
 

İzmir'de kaybolan kadının sırrı 4 yıl sonra ortaya çıktı

İzmir'e bağlı Konak ilçesinde 4 yıl önce ansızın kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Hediye Gülfidan Kara'nın, nikahsız yaşadığı ve 2 çocuğunun babası olan Rasim S. tarafından katledilip, ormanlık alana bırakıldığı tespit edildi.

Alınan bilgilere göre İzmir’in Konak İlçesi’nde yaşanan olayda yağma suçundan cezaevinde yatan ve bayram nedeni ile izne çıkan 38 yaşındaki Rasim S. iddiaya göre Hediye Gülfidan Kara ile buluşmuş ve Kara’dan o günden sonra bir daha haber alınamamıştı. Kaybolan Kara’nın yakınları 21 Ağustos 2012'de Kara için kayıp başvurusu yaparken, Rasim S. için de suç duyurusunda bulunmuştu. Herhangi bir delil olmaması nedeni ile bu konuda suçsuz bulunan Rasim S. 2014 yılında tahliye olarak eski işine geri döndü.

Hediye Gülfidan Kara hakkındaki dosya 2016 yılında tekrar açıldı. Polis ekipleri, Rasim S.'nin ailesi ve yakın çevresindeki kişileri takibe aldı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan 38 yaşındaki arkadaşı E.Ç.’nin sorgulamasında yaşananları anlatınca kaybın arkasındaki gerçek gün yüzüne çıktı. Polis sorgulamasında cinayeti bir tülü itiraf etmeyen Rasim S. ise annesi R.S.'nin cinayeti ihbar etmesi üzerine çözülmüş oldu.

Rasim S.’nin sorgusunda imam nikahlı eşim Hediye Gülfidan Kara'nın başka bir erkekle ilişkisi olduğunu öğrendiğini, kendisine bunu söyleyince tartışmaya başladıklarını, tartışma esnasında Kara’yı boğarak öldürdüğünü, sonra 2 gün evde sakladığını ardından da battaniyeye sararak kardeşinin aracı ile ormanlık alana attığını itiraf etti.

Katil zanlısının gösterdiği noktada arama yapan ekipler kısa süre sonra insan kemikleri ve battaniye buldu. Kemikler DNA testi için adli tıp kurumuna gönderilirken, Rasim S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine kapatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *