» 
»
 

İzmir’de öğrenci servisi uçuruma yuvarlandı: 11 yaralı

İzmir'de soğuk hava ve yoğun sis nedeni ile kontrolden çıkan okul servisi 22 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada uçurumda bulunan ağaçların minibüsü tutması sayesinde facianın eşiğinden dönüldü.

İzmir merkeze bağlı Tire ilçesinde meydana gelen kazanın Küçük Kömürcü Mahallesi'nde, bölgeyi kaplayan yoğun sis nedeni ile kontrolden çıkan öğrenci servisi uçuruma yuvarlandı. Alınan bilgilere göre, Şehit Ali İhsan Kalmaz okullarına öğrenci taşıyan Hüseyin Kıvrak idaresindeki 35 ZUA 66 plakalı minibüs yoldan çıkarak 22 metrelik uçuruma yuvarlanandı.

Taklalar atan servis içerisinde bulunan ve kaza nedeni ile büyük panik ve korku yaşayan öğrenciler ihbar üzerinde bölgeye sevk edilen ambulanslarla olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından Tire Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralanan öğrencilerin sağlık durumu hakkında bilgi aktaran yetkililer, dokuz yaşındaki Onur E.G. adlı öğrencinin ayağının kırıldığını, Onur Y. (8), Ayşegül E. (10), Furkan E. (9), Barış E. (13), Osman D. (12), Neslihan G. (13), Semiha G. (12) ve Mahmut D. (8) adlı öğrenciler ise hafif yaralandıklarını açıkladı. Kazanın yoğun sis nedeni ile yaşandığını belirten Kaymakam Demirezer can kaybı olmamasından dolayı yaşadıkları sevinci ifade etti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *