» 
»
 

İzmir'de terör örgütüne ait sığınak ile depolar bulundu

İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, bölücü terör örgütüne ait 3 ayrı bölgede sığınak ile 8 depo bulundu.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bölücü terör örgütünün İzmir'de yapılandığı bölgelere yönelik düzenlenen operasyonlarda, Kemalpaşa İlçeinde 3 ayrı bölgede terör örgütüne ait sığınak ile 8 adet depo bulundu. Dün sabah satlerinde tespit edilen yerlere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Vişneli Mahallesi ormanlık alandaki depoda yapılan aramada 2 av tüfeği, 585 adet av tüfeği fişeüği ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Diğer bölgelerdeki 1 sığınak ve 5 depoda, 3 adet MP-5 şarjörü, 1 adet MP-5, 124 adet MP-5 makinalı tabanca fişeği, 2 adet sırt çantası, komando bıçağı 3 adet, çok sayıda pil, el feneri, uyku tulumu, kamuflaj askeri elbise, sivil kıyafetler, 176 adet yemek konservesi ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Ovacık ve Sarılar Mahalleleri kırsalı kesiminde ise iki ayrı depoda, toprağa gömülü olarak 1 adet patlayıcı düzeneği, 1 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 7 adet fünye, 3 adet el bombası, 11 kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 208 adet tabanca fişeği, 557 adet kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 2 adet düdüklü tencere ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *