» 
»
 

İzmir'i kana bulayacak 2 kadın terörist yakalandı!

İzmir Şehirler arası Otobüs Terminali'nde yapılan operasyonlarda, İzmir'de terör eylemi hazırlığı içerisinde olan 2 kadın terörist yakalandı.

İzmir'e bombalı eylem yapmak üzere gelen bölücü terör örgütü üyesi 2 kadın, İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yapılan operasyonla yakalandı. Teröristlerden birinin 2014 yılına kadar İzmir'in ESP içerisinde faaliyette olan S.B. olduğunu belirleyen İzmir Emniyeti, aynı yıl S.B.'nin MLKP terör örgütüne katıldığını ardından da Suriye'ye silahlı eğitim almak için gittiği öğrenildi.

S.B.'ye yapılan takip sonucunda, S.B.'nin yasadışı yollardan Türkiye'ye giriş yaptığı ve MLKP terör örgütünün FESK bağlantısı adına İzmir'de silahlı ve bombalı saldırıda bulunmak üzere geldiği tespit edildi.

S.B.'nin bu terör eylemlerinde kendisine yardımcı olmak için N.M. isimli kadın terörist ile birlikte keşif yapma hazırlığında olduğu bilgisini alan İzmir İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 kadın teröristi İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde kıskıvrak yakaladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *