» 
»
 

İzmir'in de Marmaray'ı olacak! Çiğli-Narlıdere arası 6 dakikaya inecek

Bu yıl içinde İzmir'in Marmaray'ı için ihaleye çıkacaklarını belirten Başbakan Yıldırım, İzmir Körfezi'ne tüp geçiş yaparak bir gerdanlık takacaklarının müjdesini verdi.

Atatürk Voleybol Vestel Venüs Arena'da Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yaptırılan 101 tesisin açılış töreninde İzmir'de vatandaşa seslenen Başbakan Binali Yıldırım, engellere rağmen İzmir'e çok sayıda yatırımı kazandırdıklarını belirterek, Karşıyaka, Göztepe ve Alsancak statlarının yanı sıra İzmirlilere büyük bir müjde verdi. 2017 yılı içinde İzmir'in Marmaray'ı için ihaleye çıkacaklarını söyleyen Yıldırım, Çiğli'den Narlıdere'ye 6 dakikada geçileceğini bildirdi. 16 Nisan'da İzmir'in evladı Binali Yıldırım'a sahip çıkmalarını beklediğini dile getiren Yıldırım, "İzmir, eminim ki geleceğine sahip çıkacak, gereken desteği bu sefer 16 Nisan'da cömertçe verecek. Çünkü İzmir hep demokrasiden, değişimden yana olan şehirdir. İnşallah nasıl çok partili hayata öncülük etmişse, statükocuların korkulu rüyası olmuşsa bugün de İzmir aynı çıkışını yapacak ve kendine yakışanı en iyi şekilde ortaya koyacaktır." ifadelerini kullandı.

28 Nisan'da Alsancak Stadı'nın ihalesinin yapılacağı bilgisini paylaşan Yıldırım, Karşıyaka ve Göztepe statlarını engellemeye çalıştıklarını ifade ederek "Buradan İzmir'in ayak bağı olan, İzmir'e yapılacak bu büyük eserlere sürekli engel çıkaran, sürekli bu engellerle İzmir'in projelerini geciktirenleri değerli İzmirli hemşehrilerime şikayet ediyorum. Onlara 16 Nisan'da öyle bir cevap verelim ki artık daha engel çıkaramasınlar." dedi.

Başbakan Yıldırım CHP Konya Milletvekili Mahmut Bozkurt'un da evet diyenlere yönelik sözlerini eleştirerek "CHP'li bir densiz milletvekilinin dediği gibi demiyoruz. İzmir vatanseverleri denize dökmez, İzmir PKK'yı, FETÖ'yü denize döker, Türkiye düşmanlarını denize döker. İzmir ile sen dalga mı geçiyorsun? İzmir, istiklalin, zaferin başarıyla kazandırıldığı şehirdir. İzmir, Cumhuriyet'i kuran şehirdir. İzmir, demokrasiyi, çok partili hayatı başlatan şehirdir. İzmir, her zaman Türkiye'nin dünyaya açılan aydınlık yüzüdür. Sizin gibi kin, nefret kusan insanların İzmir'de yeri yok, İzmirlilerin arasında yeri yok." şeklinde konuştu. Yıldırım, İzmir'e birbirinden güzel eserleri kazandırmak için gayret ettiklerini, verdikleri sözleri yerine getirerek bugüne geldikleri ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *