» 
»
 

İzmir'in simgesi Saat Kulesi'nin musluklarını çaldılar

İzmir'in her alanda ön planda kentin tanıtımında kullandığı simgelerinden Konak Meydanı'nda bulunan tarihi Saat Kulesi'nin ait kısmındaki muslukları göbek kısımlarıyla birlikte sökülerek daha önce olduğu gibi yine çalındı.

İzmir'in hem simgesi haline gelen hem de şehrin tanıtımlarında sıkça kullanmış olduğu Konak Meydanı'nda bulunan tarihi İzmir Saat Kulesi'nde alt kısımda bulunan muslukların göbekleriyle birlikte çalındığı ortaya çıktı. Daha önce de birçok kez hırsızlığa maruz kalmış muslukların yeniden yerlerine takılarak kuleye sabitlendi. Yeniden hırsızların hedefi olan tarihi Saat Kulesi'nin altındaki muslukları çalanların kimliği henüz tespit edilemezken, göbekleriyle birlikte çalma cesareti gösterenlerin kim olduğu şehirde merak konusu oldu.
Tarihi kulenin bakım, onarım ve temizlik çalışmalarının sorumluluğunu üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görevli yetkililer,  daha önce de muslukların hırsızlar tarafından birçok defa çalındığını ifade ettiler. Musluk göbeklerinin ne zaman çalındığına dair bilgiye henüz sahip olmadıkları sözlerine ekleyen belediye yetkililer, musluk hırsızlığı konunun ortaya çıkarılması için çalışma başlattıklarını belirttiler.
Diğer taraftan, Tarihi Saat Kulesi’ndeki muslukların çalındığını gören ve duyan vatandaşların, yaşanan duruma karşın tepki gösterdiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *