» 
»
 

İzmit'teki cinayetin faillerine duruşma öncesi protesto!

Çuval içerisinde Nuran Dutlu'nun cesedi bulunduktan sonra, failleri yakalanmıştı. Cinayetin detayları kan dondurmuştu. Yakalanan katiller, bugün duruşma için hakim karşısına çıkacak. Ceza indirimi uygulanmaması için kadın dernekleri protesto etti.

Geçen sene D-650 İzmit Kandıra yolu üzerinde bir hurdacının çuval bulması ve açması üzerine kadın cesedi bulunmuştu. Genç kadına yapılan otopsi sonrasında dövüldüğü, boğulduğu ve ellerinin bileklerinden kesildiği ortaya çıkmıştı. Yaklaşık 10 - 15 gün sonra da bu kadının Nuran Dutlu olduğu kimlik tespitinde ortaya çıkmıştı. Nuran Dutlu'nun banka hesabının yüklü miktarda olmasından dolayı öldürüldüğü ve katillerin de Muhammet Yıldız ile sevgilisi Sertaç Özer olduğu tespit edilmişti. Cinayetin detaylarının herkes üzerindeki şok etkisinin ardından, Nuran Dutlu'nun katillerin bugün Kocaeli'nde davaları görülecek. Kadın Hakları dernekleri üyesi bir grup kadın, katillerin çıkacakları mahkeme önünde pankart açıp, katillerin cezalandırılmasında indirim uygulanmaması için protestolarda bulundular.

2015 senesinin Ocak ayında, Kocaeli İzmit - Kandıra D-650 karayolu üzerinde hurdacının bir çuval bulması ve çuval içerisinde bir kadın cesedi görmesinin ardından polis ekiplerine haber vermesi üzerine ceset üzerinde incelemeler yapıldı. Kimlik tespiti yapılamaması için elleri bileklerinden kesilen kadın cesedinin kime ait olduğu bulunamadı. En nihayetinde kaybolan Nuran Dutlu'nun kadın cesedi ile uyuşmasının ardından, yapılan otopside kadın cesedin Nuran Dutlu adındaki 21 yaşındaki genç kadın olduğu anlaşıldı. Ceset üzerinde yapılan otopsinin ardından, genç kadının dövüldüğü, iple boğulduğu ve ellerininin bileklerinden kesildiği ortaya çıktı. Katillerin büyük bir ekip ile aranıp bulunmasından sonra katillerin ifadelerinde, Nuran Dutlu'nun kendilerine beş bin türk lirası borcu olduğunu, parası olduğu halde ödemediği için önce dövüp, iple boğup ardından kimliği tespit edilemesin diye ellerini bileklerinden kestiklerini sonra da elleri nereye atacaklarını bilemedikleri için küçük parçalara ayırarak klozete attıklarını anlattılar.

Korkunç cinayetin üzerinden bir senenin geçmesinin ardından tutuklanan katillerin bugün Kocaeli'nde 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çıkacakları davada kaç sene hapis cezasına çarptırılacakları öğrenilecek. Katillerin cezalarında indirim uygulanmaması için de Nuran Dutlu'nun annesi ve babası ile birlikte Kadın Hakları dernekleri üyeleri pankart açıp, protestolarda bulundular.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *