» 
»
 

Jandarma Genel Komutanlığı lise mezunu uzman çavuş alacak

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kendi bünyesine lise mezunu Sıhhiyeci Uzman Erbaş alacağını duyurdu. Başvuru koşulları ve alım şartları haberimizde…

Başvuru şartları hususunda bir kılavuz yayımlayan Jandarma Genel Komutanlığı lise mezunu personel alımı yapacağını, lise mezunu almayan adayların başvuruda bulunmaması konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada istihdamın Jandarma Genel Komutanlığının Sıhhiyeci Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak üzere yapılacak olması sebebi ile öncelikli şartın Sağlık Meslek Lisesi Okulu Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü mezunu olmak olduğu belirtiliyor.

Öte yandan başvuruda bulunan adayların askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silahaltında bulunan adaylar ile 16 Aralık 2016 tarihi itibarıyla terhis tarihlerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, 25 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor.

Jandarma Komando ile Özel Harekat birliklerinde görev yapacak olan Sıhhiyeci Sözleşmeli Uzman Erbaş kadroları içim yapılacak olan alımların ön başvuruları, Jandarma’nın resmi internet sitesinde adresinden 16 Aralık-09 Ocak 2017 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar yapılacaktır. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *