» 
»
 

Jandarma Komutanlığı'ndaki darbecilerin cenazelerini aileleri kabul etmedi!

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Jandarma Genel Komutanlığı'nda öldürülen 16 darbeci askerden 10'unun ailesi cesedini kabul etmedi. Adli Tıp Kurumu'nun kimlik tespitinin ardından sahip çıkılmayan 16 askerden 10'unun cenazesi Belediye tarafından kimsesizler mezarlığına gömülmesine karar verildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde çatışmada öldürülen darbeci askerlerin cesetleri ortada kaldı. Adli Tıp Kurumu'nda öncelikle kimlik tespiti yapılan ve Jandarma Genel Komutanlığı'nda ölü olarak ele geçirilen 16 darbeci askerden 10'unun ailesi veya yakınları cenazeleri kabul etmediler. Darbe girişimine katılan Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri gözaltına alınırken, 16 darbeci asker ölü olarak ele geçirildiler. Öldürülen terör örgütü üyelerinin kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderildiler. Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, MİT Müsteşarlığı'na ve Emniyet Müdürlüğü gibi kamu kurumlarına bombalar yağdıran, acımasız bir şekilde sivilin üzerine kurşunlar yağdıran ve silah kullanan darbecilerin kimlikleri belirlendi.

Birçoğunun Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı olan teröristlerden oluşturduğu 10 cesede, darbe girişiminin ardından yaklaşık 20 gün geçmesine rağmen sahip çıkan olmadı. Çatışmada ölden 6 darbecinin ise aileleri cenazelerini teslim aldı. Adli Tıp Kurumu Yönetmeliği'ne göre, ailesi veya yakınları tarafından sahip çıkılmayan cenazeler, mülki idare amirliğine veya belediyeye teslim ediliyor. Kimliği belirlenen 10 darbecinin kimliğinin belirlenmesinin ardından Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerinin de tamamlanması ile belediyeye teslim edilecek be belediye ise darbeci askerleri kimsesizler mezarlığına gömecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *