» 
»
 

Kaan bebeğe süt vermek için anneler seferber oldu

Bursa'da geçtiğimiz hafta otobüs çarpması sonucunda ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve beyin ölümü gerçekleşen, organları ile 6 kişiye hayat ışığı olan 35 yaşındaki Tuğba Dilmeç'in hayatını kaybetmeden önce 8 aylık bebeği sezaryenle alındı. Ancak Kaan adı verilen minik bebeğin beslenememesi üzerine, hastane süt kampanyası başlattı. Bunun sonucunda ise Kaan için yüzlerce süt anne koştu.

Bursa'nın Yıldırım İlçesinin Namazgah Mahallesi'nde oturmakta olan 8 aylık hamile 35 yaşındaki Tuğba Dilmeç, geçen hafta Pazartesi günü akşam saat 20.00 sıralarında evinden tatlı almak üzere dışarı çıktı. Pastaneye giderken kaldırımda yürüyen hamile kadına, sürücü S.K. kontrolündeki 16 YT 157 plakalı otobüs çarptı. Kadın ağır yaralı olarak Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan genç kadının bebeği sezeryan doğum ile anne karnından alındı. Beyin cerrahi anne Dilmeç'in beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi. Vasiyeti üzerine Tuğba Dilmeç'in karaciğer, kalp, korneaları ve 2 böbreği alındı. 6 hastaya umut ışığı olan anne Tuğba Dilmeç gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı.

Anne Tuğba Dilmeç'in henüz ismini bile koyamadığı ve mama ile beslenemeyen minik Kaan için hastane anne sütü çağrısında bulundu. Haberi duyan süt bağışçıları hastaneye akın etti. Bir gün içerisinde yüzlerce süt anne, Şevket Yılmaz Hastanesi'ne gelip süt bağışında bulundu. Alınan sütlerin büyük bir bölümü saklanırken, bir bölümü ise ailelerden gerekli izinler alınarak prematüre bebeklere verildi. Minik Kaan için düzenlenen basın toplantısında, Tuğba Dilmeç'in organları ile 6 kişiye hayat verdiğini, bebeği Kaan için başlatılan süt kampanyasının büyük ilgi gördüğü belirtildi.

Kaan bebek prematüre olarak doğduğundan ve doğuş öncesi stres nedeni ile mide ve bağırsak sistemlerinde problemler olduğunu, ilk başta beslenme sıkıntısı çektiğini ancak gelen sütlerin takviye edilmesiyle toparlanmaya başladığı açıklandı. 1 kilo 800 gram olan Kaan bebeğin kilo kaybının durduğu ve genel sağlık durumunun ise iyi olduğu bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *