» 
»
 

Kabe’yi benzinle yakma girişimi iddiası

Kutsal topraklarda bulunan, Müslümanların kıblesi olan Kabe’de bir kişi benzinle kendini yakmak istedi. Görgü tanıkları ise bunun bir intihar girişimi olmadığını kimliği belirsiz kişinin bizzat Kabe’yi yakmak için orada olduğunu iddia etti.

Müslüman aleminin kıblesi ve Allah’ın evi olarak kabul edilen Kabe’nin olduğu mevkide bulunan tavaf kısmında bir kişinin üzerine yanıcı madde dökerek kendisini yakmak istediği bildirildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kabe’yi korumak ve oradaki ibadet yapan kişilerin güvenliğini sağlamak üzere Kabe’de görev yapan güvenlik güçlerinin basın sözcüsü Binbaşı Samih es-Silmi, 40 yaşlarında bir Suudi vatandaşın tavaf bölümünde intihar etmek için girişimde bulunduğunu ifade etti.

Olayın tavaf alanında ibadet etmek için bulunan kişilerce engellenmesinin ardından, bahsi geçen kişinin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığını kaydeden Silmi, şahsın bölgeden hızlıca uzaklaştırıldığını kaydetti.

Olaya bizzat şahit olan görgü şahitlerinin anlattıklarına göre ise, saldırganın amacının intihar etmek olmadığı söylenenin aksine Kabe’yi yakmak olduğu ifade edildi. Yine iddia edildiği üzere saldırgan elindeki yanıcı maddenin yarısını Kabe’nin üzerini kaplayan örtünün üzerine dökmüş ve çakmakla yakmaya çalıştığı esnada engellenmiş.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *