» 
»
 

Kadın terörist sınırda yakalandı! İtirafları şoke etti

Şırnak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda Çek Cumhuriyeti vatandaşı iki terörist kıskıvrak yakalandı. Yakalanan iki kadın terörist, kimler tarafından özel eğitim aldıklarını itiraf etti.

Bölücü terör örgütünün Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan iki kadın üyesi terörist sınırda yakalandı. Teröristlerin Sercwebun Botan adlı Miroslav Farkas ve Zelane Botan kod adlı kadın terörist Marketa Vselichova oldukları tespit edildi. Yakalanan kadın teröristler Fransız lejyon kampları ile Alman Özel Kuvvetleri'nde YPG saflarında çatışmaları için eğitim aldıklarını itiraf ettiler. Öte yandan Suriye'de Fransız lejyonerler, Amerikan Özel Birlikleri ile Alman Özel Kuvvetleri'nden çok sayıda asker gördüklerini dile getirdiler.

Militanların, terör örgütü YPG'ye slah üstü termal türbün ve sağlık malzemeleri temin etmek için Avrupa'ya gitmeye çalıştıkları belirlendi. YPG'li iki militanın Şırnak'a geleceğinin istihbaratı üzerine şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Çek Cumhuriyet vatandaşı olan Zelane Botan ve Serxwebun kod adlı kadın terörist Marketa Vselichova sınırı geçmek üzereyken yakalandı.

Emniyete götürülen ve ifadeleri alınan kadın teröristler, terör örgütü YPG ile olan bağlantılarını itiraf ettiler. Öte yandan YPG'ye verilen dış desteklerle ilgili de önemli bilgiler verdiler. 2015'ten bu yana terörist Miroslov Farkas, terör örgütünün saflarında yer aldığını dile getirdi. Avrupa'ya sağlık ekipmanı ve silah üstü termal dürbün temin etmek için giderken yakalandıklarını söyleyen Farkas, YPG'nin saflarında keskin nişancı tüfeği kullandığını itiraf etti. Terörist Marketa Vslichova da YPG adına Avrupa ile Suriye arasında sağlık, lojistik ve eleman temini gibi faaliyetlerde bulunulduğunu itiraf etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *