» 
»
 

Kadir Gecesi Ayasofya'da çifte ezanla idrak edilecek

21 Haziran 2017 çarşamba gününe denk gelen Kadir Gecesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de katılımlarıyla Ayasofya Camisinde idrak edilecek.

11 ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaştığımız bugünlerde, yılın en uzun gündüz ve gecesini yaşayacağımız 21 Haziran’da, Müslüman alemi en kutsal gecelerinden biri olan Kadir gecesine erişmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyor. Yarın için bir program düzenleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, Kadir Gecesi’ni Ayasofya Camisi’nde idrak edecek.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri eski başkanları Prof. Dr. Süleyman Ateş ve Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nun katılacağı özel Kadir Gecesi programı, Ayasofya Camisi’nden canlı olarak dualar ve tekbirlerle idrak edilecek.

TRT Diyanet'te yayınlanan "Bereket Vakti Ayasofya" isimli programın Kadir Gecesi özel yayınında ezan sesleri yükselecek.
Mehmet Görmez, Ateş ve Bardakoğlu'nun konuk olarak katılacağı programda, Türkiye'nin en seçkin Kur'an okuyucuları, Uluslararası Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında derece alan hafızlar Kur'an okuyacak.

Ayasofya'dan 2 müezzinin canlı olarak aynı anda çift ezan okuyacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *