» 
»
 

Kadir Gecesi sebebi ile Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunan Sakal-ı Şerif'e, Kadir Gecesi sebebi ile yoğun ilgi var. Vatandaşlar sabahın eken vakitlerinde Şanlıurfa Siverek Ulu Cami'de uzun kuyruklar oluşturdular.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunan Siverek Ulu Cami'ye yoğun talep oldu. Kadir Gecesi nedeni ile Cami'de bulunan Sakal-ı Şerif'i görmeye nerdeyse ilçenin tüm vatandaşları geldi. Kutsal emanet olan Peygamber efendimizin sakalı şerifi ziyaretlere açıldı. Sabah saatlerinde ziyaretçiler için açılan sakalı şerifin bulunduğu caminin etrafı polis ekipleri ile kontrol altında.

Sakal-ı Şerifi ziyaret etmek için gece saat 01.30 sırlarında gelen vatandaşlar, cami önünde kuyruk oluşturdu. Siverek ilçe müftülüğü çalışanlarından  Ahmet Konak, geçtiğimiz yıl yaşanan izdiham olmaması için değişiklikler yaptı. Ahmet Konak, Sakalı Şerif-i her yıl Kadir Gecesinde ziyaretine açıyordu, daha önceki yıllarda bir gün içinde hem erkek hem de bayanlara açıyordu. Bu sistem camide aşırı derecede izdihama yol açıyordu.

Bunun üzerine 2 yıldır Sakal-ı Şerif bir gün bayanlara bir günde erkeklere açılacağını açıkladı. Bu sabah saat 02.00'da sahur vaktinde erkek ziyaretçilerimize açıldı, öğleden sonra saat 16.00'a kadar da son bulacağını söyledi. Bayanlara ise cumartesi günü sabah saat 08.00'de ziyaret başlayacak ve ikindi ezanına kadar devam edecek olan ziyaret. İzdiham olmadan ziyaretçileri ile buluşacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *