» 
»
 

Kadir Topbaş istifa etti! 2004'ten beri İBB'de görevdeydi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bugün itibariyle başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı. Topbaş, 2004 yılından beri İBB'nin başındaydı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, belediye başkanlığı görevinden istifa ettiğini ancak partisini bırakmadığını açıkladı. "Partimin üyesiyim daima çalışmalarında yer alacağım" şeklinde açıklamada bulunan Topbaş, "hata ile ihanetin birbirine karıştırılmaması gerekir" diyerek ihanetin asla affedilemez olduğunu, belediyeyi borçlu olarak bırakmadığını ifade etti. Parti mensuplarına teşekkürlerini ileten Topbaş, yorgunluk kelimesinde hayatında kullanmadığını, yorgunluğun beyinlerde başladığını söyledi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Kadir Topbaş, 1945 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Artvinli olan Topbaş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunudur. 1994 1998 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Topbaş, 1999'da Beyoğlu Belediye Başkanlığına, 2004'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Bu tarihten beri görevini sürdüren Topbaş, bugün itibariyle görevinden istifa etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *