» 
»
 

Kahraman köylüler darbe girişimi jetlerini ateş yakarak püskürttü

15 Temmuz gecesi Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan darbeci jetlerin dönüş alanlarını kapatmak isteyen köylülerin ellerindeki saman balyaları ve lastikleri yakarak büyük bir demokrasi mücadelesi başarısı sergiledikleri ortaya çıktı...

FETÖ'cülerin darbe girişimine karşı milletçe "Tek Yürek" olunduğu 15 Temmuz gecesinde yaşanan kahramanlık öyküleri zaman ilerledikçe gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bombalamaları gerçekleştiren jetlerin havalandığı Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda da çok sayıda vatandaşın darbe girişimini engellemek adına üsse akın ettiği, canları pahasına ateş altında mücadelerine devam eden bazı köylülerin de jetlerin görüş alanını kapatmak için saman balyaları ve lastikleri ateşe verdiği ortaya çıktı.

Demokrasiyi korumak adına verilen mücadele açısından tarihte bir ilkin yaşandığı o gecede Kışla Mahallesi Muhtarı İsmail Çetin, yaşananları anlattı. Kahraman köylülerden bazılarının nizamiyeye giderek mücadele ettiğini ifade eden Muhtar İsmail Çetin, bazılarının da jetlerin kalkışını engellemek için araziye çıkarak saman balyaları ve lastikleri ateşe verdiklerini söyledi. Köylülerle birlikte durum değerlendirmesi yapıp bu uçakların kalkmasını nasıl engelleyebileceklerini konuştuklarını söyleyen muhtar, burdan bir jetin kalkması birçok vatandaşımızın ölmesi demek olacaktı bu nedenle lastik ve saplaır rüzgarın yönüne göre yakarak meydana gelen dumanın jetlerin kalkış alanına gitmesini sağladıklarını bu şekildede kalkışlarının engellenmesinin amaçlandığını ifade etti. Kahraman köylülerin gereklilik halinde ekinlerini dahi yakmayı göze aldığını vurgulayan muhtar, tek yürek olup demokrasi mücadelesi verdik dedi.

Fethiye Mahallesi Muhtarı Hacı İbrahim Gürağaç'de ülkemizi korumak adına mallarını ve canlarını hiçe sayarak silahsız bir şekilde üsse gittiklerini anlatırken, amaçlarının zarar vermek değil engel olmak olduğunu, hatta kız çocuklarının dahi babalarının omuzlarında yanlarında geldiğini anlatırken malımız da canımız da bu vatanımıza feda olsun dedi.

 

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *