» 
»
 

Kahraman şehit Ömer Halisdemir’in adı kızının okuduğu okula verildi

FETÖ/PDY darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın ele geçirilmesini engellemek için darbeci tuğgenerali vurup ardından da 30 kurşunla şehit olan Ömer Halisdemir’in adı kızının okuduğu Bilgi Anadolu Lisesi’ne verildi.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, kahraman şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adı Etimesgut ilçesinde bulunan Bilgi Anadolu Lisesi’ne verildi. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın darbeciler tarafından ele geçirilmesini engellemek için aldığı emirle tuğgenerali vuran ve ardından da kendisine açılan ateş sonucu şehit düşen Halisdemir’in adı kızının eğitim gördüğü anadolu lisesinde yaşayacak.

Yaptığı kahramanlık ile ülke tarihinin seyrini değiştirdiği ve milletin gönlünde taht kurduğu vurgulanan Halisdemir’in adının okula verilmesine ilişkin valilik tarafından yapılan açıklamada, "Şanlı tarihimize yeni bir sayfa açan şehidimiz Ömer Halisdemir, gençliğin kahramanlık timsali olarak gelecek nesillere vatanseverliğini, cesaretini ve adını miras bırakmıştır. Bu miras, eski adıyla Bilgi Anadolu Lisesi, yeni adıyla 'Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi'nde okuyan ve okuyacak olan gençlerimize emanet edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *