» 
»
 

Kalıcı makyaj yaptırırken kozmetik ürünlerine dikkat!

Kalıcı makyajın bir nevi kalıcı dövme olduğunu belirten Profesyonel Makyaj ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Estetisyen Neslim Güngen, kalıcı makyajda güneşin etkisine ve kozmetik ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Mikropigmentasyon yani diğer adı ile kalıcı makyaj, şekil bozukluklarını ve ciltteki ufak kusurları kapatmakta kullanılmaktadır. Kalıcı makyaj yaptırırken belirli süreçlerden geçmek gerekir. İlk olarak 2-2,5 saatlik süren renk tazeleme ve kontrollerdir. Kalıcı makyaj için kullanılacak ürünler kansorejen zehirli madde içermeyen kansorejen olmayan ürünlerdir. Uygulamanın ardından cildin bir iyileşme sürecine ihtiyacı vardır. Bu da yaklaşık üç veya dört hafta kadar sürer. Kalıcı olan kozmetik ürünlerin çıkmamasının nedeni pigmentinin derinin alt kısmının üst retiküler kısmına yapılmasından kaynaklıdır. Ancak herhangi bir dövme veya renklendirici için nadiren de olsa solmadan ve silinmeler görülebilir.

Şekil bozukluklarının giderilmesi ve renk tonunu yeniden geliştirmek için tercih edilen kalıcı makyajın tazeliğinin ilk günki gibi korunması için bakıma ihtiyacı vardır. Mesela sıklıkla güneşe maruz kalmak zararlı güneş ışınlarının deriye imlante edilen igmente zarar verebilir. Nasıl ki saç boyası zamanla değişir, dışı boyanan bir evin boyası zamanla değişime uğrarsa bu durum da aynıdır. Bu durum aslında avantaja çevrilebilir ve kalıcı makyajdaki değişime uğrayan pigmentler yeniden renklendirilebilir. Kişinin kalıcı makyajının uzun ömürlülüğü kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kalıcı makyaj yaptıranların cildine düzenli bakım uygulaması, güneşe maruz kalmaması ve kalıcı makyajda tercih edilen renklere dikkat edilmesi lazımdır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *