» 
»
 

Kalp nakli bekleyen minik Tuğra'nın son durumu iyiye gidiyor

Kalp nakli için bekleyen 7 yaşındaki Tuğra, İzmir'de yapay kalp cihazıyla yaşa savaşını sürdürüyor. Tuğra'nın durumu enfeksiyondaki gerileme nedeniyle iyiye gitmeye başladı. Ancak durumu hala ciddiyetini koruyor.

Yapay kalp cihazıyla hayatta kalma mücadelesi veren 7 yaşındaki Tuğra Dizyörür'den iyi haber geldi. Kalp nakli için bekleyen Tuğra geçtiğimiz günlerde yüksek ateş ve enfeksiyonun yanı sıra kalp ritminde problem teşhis edilmesi nedeniyle yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Minik Tuğra'nın tedaviye cevap vermeye başladığı öğrenildi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde 10 gündür tedavisine devam edilen Tuğra'nın sağlık durumu ciddiyetini koruyor ve uyutuluyor ancak edinilen bilgilere göre ara sıra uyanan Tuğra hastane personeli ile konuşuyor.

Çiğdem Dizyörür ve Mehmet Dizyörür çiftinin 7 yaşındaki oğulları Tuğra kalp damarları ters olarak dünyaya gelmiş ve 4 kez açık kalp ameliyatı geçirmişti. Yaklaşık bir senedir Joe Dalton adını verdiği 2 kilogramlık yapay kalp cihazı ile hayata tutunmaya çalışan Tuğra kalp nakli bekliyor. Tuğra'nın ailesi ve doktorları organ bağışı için çağrılarını yineledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *