» 
»
 

Kamerun’da korkunç tren kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Afrika Kıtası’nın orta bölümünde bulunan Kamerun’da kapasitesinin üzerinde yolcu taşıdığı iddia edilen bir terenin raylardan çıkması nedeni ile ilk belirlemelere göre 55 kişi hayatını kaybederken 575 kişi de yaralandı.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre kaza dün gece yarısı Eseka kenti yakınlarında yaşandı. Kazanın oluş nedeni ile ilgili olarak ise kapasitesinin üzerinde yolcu taşıması gösterilirken, kaza sonrası bölgede can pazarı yaşandı. 55 vatandaşın hayatını kaybettiği kazada, çok sayıda kişi de yaralandı.

Kamerun Ulaştırma Bakanı Edgard Alain Mebe Ngo'o konu ile ilgili yaptığı açıklamada, başkent Yaounde'nin 120 kilometre batısında bulunan Eseka kentinde kapasitesinin üzerinde yolcu taşıyan tren trenin raylardan çıktığını ifade etti. Yaşanan korkunç kaza ile ilgili üzüntüsünü dile getiren Ngo'o, trenin raydan çıkması nedeni ile 55 kişinin hayatını kaybettiğini, 575 kişinin de yaralandığı belirtti. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Ülkede görev yapan Demiryolları yetkilileri, devlet radyosu aracılığı ile yaptıkları açıklamada, başkent Yaounde ile liman kenti Douala arasında sefer yapan ve 600 yolcu kapasiteli bulunan trende kaza sırasında kapasitesinin çok üzerinde (Bin 300) kişi bulunduğunu bildirdi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *