» 
»
 

Kamu çalışanlarına otellerde yüzde 30 indirim projesi gündemde

Yaklaşık 3.5 milyon memuru ilgilendiren bu haber, yaz tatilinde imkanlarını zorlayan kamu personeline rahat bir nefes aldıracak. Turizmciler, Turizm Bakanlığı’na kamuya yüzde 30 indirim teklif etmeye hazırlanıyor. Bakanlık da projeye sıcak bakıyor.

Bir süredir devam eden Rus krizi ve terör olayları nedeniyle yurtdışından tatil için gelen turist sayısında yaşanan azalma turizmcileri harekete geçirdi. Yaşadıkları kaybı telafi etmek isteyen turizmciler 3.5 milyon kamu personeline diğer kampanyalar haricinde ekstra yüzde 30 indirim yapmayı hedefliyor. Yarın Turizm Bakanı Mahir Ünal’a sunulması beklenen raporla ek maliyetlerin devletle paylaşılması gündemde.

Turizm Bakanlığı’nın sıcak yaklaştığı kamu personeline yüzde 30 indirim projesi kabul edilirse, kamu çalışanları ve ailelerine otellerde yüzde 35 erken rezervasyon indirimine ek olarak yüzde 30 kamu indirimi yapılması söz konusu. Bu sayede de sektörde rahatlama sağlanması amaçlanıyor.

Bakanlık, 2016 yılını kayıpsız kapatmayı hedefliyor ve bunun için de Expo 2016 Antalya'nın 6 aylık sergi sürecinde Jennifer Lopez, Selena Gomez, Sting gibi dünyaca ünlü isimlerle anlaşmaya vardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *