» 
»
 

Kamu çalışanlarının izinlerinin iptali kaldırıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunmasının ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, kamu çalışanlarının izinleri iptalini içeren genelgenin yürürlükten kaldırılması Başbakanlık Genelgesi tarafından onaylandı ve Resmi Gazete'de yayımlandı.

FETÖ'nun (Fetullahçı Terör Örgütü) 15 Temmuz darbe girişimin ardından alınan kararlara göre, kamu personellerinin senelik izinleri kaldırılmıştı. Kamu çalışanlarının izinlerinin iptalini içeren genelgenin yürürlükten kaldırılmasına ilişkin karar Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünki sayısında yer verilen genelgeye göre, 18 Temmuz tarihli kamu personellerinin izinlerinin iptaline ilişkin genelgenin yürürlükten kaldırıldığı yayımlandı. Genelgede, kamu çalışanlarına ilgili genelgenin yürürlüğe konuluş amacı dikkate alınıp o şekilde karar verileceği belirtildi.

Kamu personellerinin izin iptali kaldırıldı...

Başbakanlık Genelgesi ile bildirilen, kamu personellerinin izin iptali 21 gün sürdü. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, senelik izinlere yönelik yapılan izin iptali uygulamasının kaldırıldığını duyurdu. Ayrıca Eylül ayındaki Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün süreceğini ifade etti. FETÖ'nun darbe girişiminin ardından memurların yıllık izinleri iptal edilmiş ve izin yapan kamu personelleri ise görevleri başına geri çağırılmıştı. Senelik izinleri iptal edilen çalışanların sadece hac ibadetlerini yapmak koşulu ile izinlerinin kullanılabileceği belirtilmişti.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kamu personellerinin merakla beklediği kararın nihayetinde açıklandığını ve kamu görevlililerinin izin iptalinin kaldırıldığını belirterek, bu yasağın kamu personelelrinde zor durumda bırakmak için olmadığını, Kurban Bayramı tatilinin ise yüksek ihtimalle 9 gün olacağını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *