Kamu kurumlarına çok büyük siber saldırı uyarısı: Teyakkuzda olun

Yurt dışından gelecek devasa siber saldırı istihbaratı üzerine USOM tarafından teyakkuzda olunması konusunda uyarı yapıldı. Gelen istihbarata göre hedef Türkiye'deki kamu kurumları.

Türkiye'deki kamu kurum ve kuruluşlarına siber saldırı yapılacağı yönünde alınan istihbarat nedeniyle tüm kamu kurum ve kuruluşlarında alarm verildi. Kurumların işleyişini yavaşlatacağı belirtilen siber saldırı hakkında 26 Kasım'da Ulusal Siber Olaylarla Mücadele Merkezi (USOM) tarafından "Yüksek önemli" seviyesinde mail gönderildi ve alınan istihbarat paylaşıldı.

Kamu kurumlarına gönderilen mailde, servis dışı bırakma amacıyla siber saldırıların yapılacağına dair alınan duyum hakkında bilgi verildi ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının sistemlerini gözlem altında tutarak teyakkuz halinde olmaları istendi. Ayrıca alınan güvenlik tedbirlerinin de acil bir şekilde tekrar gözden geçirilmesi gerektiği belirtildi.

e-posta üzerinden yapılabilecek olan "Oltalama" saldırılarına karşı herhangi bir güvenlik zafiyetinin oluşmaması için kamu çalışanlarının uyarılması istenirken, bir siber saldırı durumunda ya da anormal bir mail geldiğinde bu durumun bağlı kuruma bildirilmesi gerektiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *