» 
»
 

Kamu personellerinin yurt dışına çıkışları durduruldu!

Darbe girişimlerinin engellenmesinin ardından, bölücü terör örgütü FETÖ'ye destek veren kişilerin kaçma ihtimallerinin olmasından dolayı, tedbir amaçlı olarak yeşil ve gri pasaportluların yurt dışına çıkışları engellendi.

15 Temmuz'da FETÖ terör örgütünün darbe girişimlerinin püskürtülmesi ile çözülmeler başladı. Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonlarda örgüte destek sağlayanların kaçma girişimlerinde bulunma ihtimallerine karşılık güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olduğu Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı'nda alınan güvenlik önlemleri devam ediyor. Örgüt sempatizanlarının herhangi bir kaçma girişimlerinde bulunmamaları için tedbir amaçlı yeşil ve gri pasaportu olan kişilerin yurt dışına çıkışları bir süreliğine durduruldu.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, TBMM eski üyelerinin, eski bakanların ve üst kadrolarda yer alanların, sözleşmeli memurların alabileceği yeşil pasaportlular ve hizmet damgası bulunan resmi vazifede, memur statüsünde çalışanların kamu personellerine ve onların ailelerinin alabileceği pasaporta sahip olan kişilerin yurt dışına çıkışları engellendi.

Birkaç gündür havalimanlarında gri ve yeşil pasaportlardaki incelemelerin uzun sürmesinden dolayı, uzun kuyrukları oluşuyordu. Yolcuların işlemlerinin uzun sürmesi bir takım aksaklıklara neden oldu. Detaylı incelemelerin kuyrukları uzatması ve bekleme süresinin daha da artmasından dolayı bazı yolcular duruma tepki gösterdiler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yolcularının ise kimlikleri ile detaylı incelemeler yapılıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *