» 
»
 

Kanada’da sıcak saatler! Camiye silahlı saldırı düzenlendi

Amerika Kıtası’nın kuzeyinde bulunan Kanada'nın Quebec kentinde bir camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda çok sayıda öle ve yaralı olduğu bildirildi.

Yabancı kaynaklar tarafından alınan bilgilere göre, saldırının Quebec kentinde bir camide akşam namazı esnasında meydana geldiği bildirildi. Saldırganlardan birinin 27 yaşında olduğu ve Quebec'li ismi taşıdığını iddia edilen saldırıda, saldırganlardan birinin de kalaşnikof taşıdığını öne sürüldü.

Görgü tanıkları tarafından yapılan açıklamalarda, iki kişi olduğu ifade edilen salgırganların camiye girerek insanların üzerine rast gele ateş etmeye başladığı ifade edildi. Quebec Başkanı Philippe Couillard konuya ilişkin yaptığı açıklamada, müslümanların yanında olduklarını bölgede yaşayan müslüman halkın güvenliği için her türlü önlemi aldıklarını ifade etti.

Silahlı kardırıyı gerçekleştiren zanlıları kayalamak için başlatılan operasyonlarınların devam etmekte olduğu bildirildi. Olayın gerçekleştiği cami Haziran ayında da kapısına bırakılan kesik domuz başı ile gündeme gelmişti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *