» 
»
 

Kanada'daki Müslümanlardan Türkiye'ye destek

Türkiye'de FETÖ'nün darbe girişiminin ardından dünyadan darbeye tepkiler yağıyor. Türkiye'ninOttawa Büyükelçiliği'ne, Kanada'nın çeşitli kentlerindeki Müslüman topluluklarından destek mesajları geliyor.

Terör örgütü FETÖ'nün Türkiye'de 15 Temmuz'da gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimine tüm dünyadan tepkiler geliyor. Kanada'nın çeşit çeşit kentlerinden gelip toplanan Müslümanlara ait olan dernek ve vakıf temsilcilerinden, Türkiye'nin Ottawa Büyükelçiliği'ne Türkiye'yi destekleyen türden mesajlar yağdırılıyor.

Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabirin Ottawa Büyükelçiliği'nden aldığı bilgilere göre, Türkiye'de gerçekleştirilmeye çalışan darbe teşebbüsünü kınamak ve Türkiye'ye olan desteklerini göstermek amacı ile 15 Temmuz gününden bu yana Kanadalı Müslümanlardan destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Elçilik yetkilileri, birçok toplumun yanı sıra Suriye, Lübnan ve Kanada'daki Somali toplumlarından birçok insanın kişisel olarak büyükelçiliği arayıp ya da ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunduklarını ve dayanışma içerisinde her zaman yanımızda olduklarını belirten mesajlar gönderdikleri söylendi.

Ottawa Müslümanlar Derneği adına mesaj gönderen Reaf Osman, Türk milletinin ilerlemesine karşı eylemlerde bulunanlara karşı, haklarını savunmada her zaman yanlarında olduklarını bildirdi. Ayrıca şehitlerimiz için milletimize baş sağlığı diledi.  Dhuaib gönderdiği mesajda, dualarında ve kalplerinde Türk kardeşleri ile her zaman birlikte olduklarını belirtti. Uluslararası Merhamet Elçisi Vakfı'nın kurucu başkanı İbrahim Malabar, Yüce Allah'ın, Erdoğan'ı ve AKP'yi korumasını dilediğini belirtti.

Ottawa İslam Okulu Müdürü Mohammed Sheikh Ahmad gönderdiği mesajda, demokratik halka ve devlete karşı yapılan eylemlerden öfke duyduklarını belirttiği, Sheikh Ahmad'den ise şehitlerimiz için başsağlığı, Türk milletine ise Erdoğan'ın yanında olarak bu zaferi kazandıklarını bildiren mesajlar yağdı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *