» 
»
 

Kanser uzmanı Yavuz Dizdar’dan şok eden yoğurt açıklaması

Kanser araştırmaları uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, çağın hastalığı kanser üzerinde yapılan araştırmalarda endüstriyel yoğurdun hastalık üzerindeki olumsuz etkisinin ilk sırada olduğunu söyledi.

Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezi’ndeki ’Beslenme ve Sağlık İlişkisi’ konferansına katılarak önemli bilgiler aktaran İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar, hazır yoğurtlarla ilgili korkutucu açıklamalarda bulundu.

Dr. Dizdar, giderek artan kanser hastalığının ürkütücü rakamlara ulaştığını belirterek, hastalığın artışındaki bu hızın yalnızca sigara, alkol ve obezite ile ilintili olmadığını düşündüğünü, beslenme tarzının da kanserde önemli bir etken olduğunu kaydetti.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda hayatınızdan çıkarılması gereken besinler arasında birinci sıranın hala yoğurtta olduğunu ifade eden Dizdar, ülkemizde yoğurdun tüketilme oranının diğer ülkelere nazaran daha yüksek olduğunu ve yoğurdun beslenmeden öte insan vücudunun dengesini koruyan bir besin olduğunu vurguladı.

Bunların yanı sıra Endüstriyel yoğurtun yapay bir ürün olduğunun altını çizen Dizdar, dolapta bekleyen yoğurdun haftalarca bozulmadığını ve bunun ürün üzerinde çok fazla değişiklik yapıldığını gösterdiğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *