» 
»
 

Kanseri tetikleyen nedenler açıklandı

Çağımızın hastalığı kanseri tetikleyen nedenler açıklandı. Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada erken teşhisin tedavide başarılı sonuçlar verdiği ifade edildi.

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü kanser ile ilgili çok önemli açıklamalara yer verdi. Özellikle kanserdeki erken teşhisin tedavide başarıyı getirdiğinin altını çizdi. Erken teşhis sonucu yapılacak cerrahi müdahaleler ise yine hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlar veriyor. Dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sırada gösterilen kanser hakkında detaylı bilgiye sahip olunmasa da kanserin tedavi aşamasında erken teşhisin önemine vurgu yapıldı. 1 ile 7 Nisan arası Kanser Haftası dolayısıyla Abdi İbrahim'den gelen açıklama yanlış bilinen kanser hastalığı ile ilgili detaylı bilgilere yer veriyor. Yapılan açıklamaya göre kanserin nedenleri arasında beslenme çeşitliliği, sigara ve hava kirliliği başı çekiyor. Bu bakımdan kanser her geçen gün artış gösteriyor. Kanser teşhisi konan hastaların hastalığın tedavisine yanıt vermesi için tedaviye olumlu yaklaşması da önemli.  Tedavide geç kalınması hastalıktan kurtulma umutlarını da yok edebiliyor. Bu konuda kanserin erken teşhisi önem arzediyor. Erken teşhis sonucu cerrahi müdahalelerde tedavi aşamasında olumlu sonuçlar verdiği gibi hastalıktan kurtulmada önemli bir adım oluşturuyor. 

KANSER SİNSİ BİR HASTALIK

Çağımızın hastalığı kanser sinsi bir hastalık olduğu gibi önceden bir bulgu belirti vermiyor. Yani kanseri kendi başınıza anlamanız çok zor. Bir hekim kontrolünde gerekli tetkikleri yapmak erken teşhis için önemli. Bunun yanında önceden belirti veren bazı kanser türleri de bulunuyor. Bu konuda bilinçli olmak ta gerekiyor. Tümörlü bölgeye biyopsi yapmak kanserin yayılmasına da neden olabiliyor. Kanser hücreleri tamamen bilimsel kanıtın dışında da yer alıyor. Kanser hayatın her evresinde çıkabiliyor. Şu anda Tıp ilerledi. Birçok kanserin erken teşhiste tedavisi olumlu sonuçlanıyor. Sadece sigara burada ölümlerin yüzde 30'unu oluşturabiliyor. Kanserin ailesel geçişleri de oluyor. Yani kalıtımsal. Ailede kanser yok ise risk altında bulunyuyorsun. Kanserde ailesel ilişki yüzde 5-10 arasında değişebiliyor. Bazı kanser türlerinde ise bulaşıcı olduğuna dair yanlış veriler bulunuyor. Kanser hiçbir şekilde bulaşıcı değildir. Ancak bulaşıcı virüs varsa onlar kansere neden olabilir. Kanser şekeri seviyor. Kanserli hücrelerde büyüme ve normal fonksiyonlar için şekere ihtiyaç bulunuyor. Şu da bir yanlış ifadedir. Şekeri artırmak kanserli hücrelerin büyümesini hızlandırmıyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *